StudioMalin Fotografia Studio Fotograficzne Rzeszów | Warsztaty Fotograficzne

 

Warsztaty Fotograficzne Malowane Światłem

Gdańsk 03-04 października 2018 

Malin Portretuje

Serdecznie zapraszam na dwudniowe warsztaty fotograficzne na których:

Będziemy tworzyć subtelne obrazy za pomocą światła, odkryjemy wieloznaczność fotografii oraz pokażę jak przekształcać myśli w coś namacalnego, jak za pomocą aparatu tworzyć własną sztukę i swoje opowieści. Odkryjemy tajemnicę symbiozy pomiędzy modelem a fotografem, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem w portrecie. Na co dzień fotografuję ludzi, bo kiedyś odkryłem że są bardziej interesujący niż krajobrazy, postaram się wzbudzić ciekawość świata, odporność, pokażę jak nie drżeć... nie mrugać. Co najważniejsze nauczycie się jak przy pomocy emocji, uczuć oraz zaangażowania powstają portrety malowane światłem i tym odpowiemy sobie na pytanie czym jest fotografia. 

Pokażemy jak powstają fotografie od momentu planowania po post process, przybliżymy pracę nad zdjęciami w popularnych programach: LR, C1 oraz PS Skupimy się na kolorze oraz zarządzaniem barwą w fotografii. Nauczycie się jak poprawnie wywołać RAW, usunąć naturalnie niedoskonałości oraz nadać fotografii ostatecznego charakteru W drugim dniu podczas 8 godzin praktycznych zajęć przejdziemy przez wszystkie etapy od selekcji materiału aż po zapis zdjęć w odpowiednich profilach kolorystycznych zarówno do druku jak i do internetu. 

STUDIO, ŚWIATŁO, MODELKI 

- 3 piękne modelki
- 6 planów zdjęciowych
- 8 godzin praktycznych zajęć w dniu 1 i 2 

- 3 osobowe grupy

Tylko 9 miejsc! 

A co się będzie działo: 

Dzień 1

Warsztaty fotograficzne work flow pracy w studio: przygotowanie sprzętu, wybór miejsca, stylizacje, przygotowanie sesji. 
światło, modyfikatory, praca z modelką czyli: 
- co wpływa na atrakcyjność zdjęcia
- jak tworzyć kreować spektakularne portrety przy pomocy światła, modyfikatorów i innych narzędzi w studio
- jak opanować światło - rozpracujemy tajniki dobrego świecenia 
- pozowanie, współpraca z modelką i budowanie relacji i atmosfery podczas sesji
- nauka, lektury, publikacje, inspiracje - jak z tego korzystać

Dzień 2

- work flow pracy w cyfrowej ciemni, sprzęt, monitory, tablety, drukarki, przygotowanie miejsca, oświetlenie, kalibracja
-programy graficzne do obróbki zdjęć LR, C1, PS 
- omówienie narzędzi, selekcja zdjęć, jak poprawnie wywoływać pliki RAW, jak uzyskać najlepszą barwę skóry
- jak szybko, naturalnie i skutecznie usuwać niedoskonałości ze zdjęć 
- techniki obróbki zdjęć, jakie mają wady a jakie zalety

Oprócz tego otrzymacie najważniejszą odpowiedź - jak odpowiednio wykończyć swoje zdjęcia, tak aby obróbka była naturalna i elementem dopełniającym pracę w studio. Będziemy pracować na zdjęciach zrobionych w dniu poprzednim podczas sesji warsztatowych w studio.

Podczas warsztatów fotograficznych w studio każdy z uczestników będzie miał okazję popracować indywidualnie z profesjonalną modelką oraz wizażystką i stylistką. Dla komfortu zapewniamy małe grupy warsztatowe - maksymalnie 3 osoby. Modelka podczas sesji jest tylko dla jednego uczestnika, reszta pracuje jako asystenci - po czym następuje zmiana. Najczęściej przygotowujemy trzy sety zdjęciowe po 1,5h tak aby każdy z uczestników mógł spokojnie pracować, zaprojektować i wykonać trzy własne sesje fotograficzne. Po warsztatach zgodnie z podpisaną umową każdy z uczestników będzie mógł publikować wykonane na warsztatach zdjęcia w własnym portfolio do celów niekomercyjnych. 

W pierwszym i drugim dniu start godzina 10.00 kończymy godzina 18.00 

Gdzie:

Studio September 

Gdańsk ul. Żabi Kruk 14   www.septemberstudio.pl 

 

koszt warsztatów 1390zł brutto od osoby, wystawiamy fv, w cenie catering, napoje oraz ciepły posiłek 

zadatek rezerwacyjny 500zł 

zgłoszenia, rezerwacje: photo@exclusive.pl

Grzegorz Malinowski tel: 531 171 939